Světlana Čiberová

Pitný režim a očista vody

Voda, voda, voda

Publikováno:

 131

Pitný režim a očista vody

Lidské tělo obsahuje 70-80% z vody, proto je velmi důležité ji tělu v čisté formě dodávat. Pitným režimem se rozumí pití vody po doušcích v průběhu celého dne (případně každou hodinu alespoň 2 dcl). Minimální denní dávka vody - 3 dcl vody na 10 kilo hmotnosti, životní minimum 2 l, průměrně pak 3 l tekutin. Z toho 2/3 by měla být čistá voda.

Ráno je dobré vypít nalačno ½ l teplé vody (je možné přidat citron), tělu tak pomůžeme vyplavit toxické látky, nastartujeme pitný režim, citron osvěží, vyrovnává pH (je zásaditý), váže střevní plísně, dodá vitamíny, pomáhá spalovat tuky. Do pitného režimu se nepočítá káva, čaje (zvláště černé a ovocné s obsahem ibišku), mléko, alkohol. Tyto tekutiny by měly být konzumovány jako pochutina v malých dávkách, stejně jako čaje zelené, červené, bílé. Bylinkové čaje se pijí cíleně jako léčebná kůra po omezenou dobu při řešení zdravotních problémů, nenahrazují pitný režim, tedy čistou vodu.

Nejlepší pro pitný režim je voda z ověřených přírodních pramenů a studánek, ale i voda z vodovodu. Česká norma je jednou z nejtvrdších na kvalitu pitné vody. Pro dlouhodobé pití nejsou vhodné perlivé a minerální vody, kysličník uhličitý se v těle mění na kyselinu uhličitou a ta se pak podílí na překyselení organismu, z minerálek se v těle usazují přebytečné minerály (i když většinu z nich firmy stáčející minerálky odfiltrují, opravdu přírodní minerálka se pozná podle toho, že se na dně po čase minerály usadí). Stolní nebo pramenité vody prodávané v lahvích z umělé hmoty jsou konzervované ozařováním a tudíž není tato voda „živá“.

Viz: Tajný projekt - Paměť vody: https://www.youtube.com/watch?v=Svb0-RxHjss

Voda – ruský dokument https://www.youtube.com/watch?v=ZAGKlT5eA5w

Kvalitu vody z vodovodu můžeme ještě vylepšit několika způsoby:

 •   Brita filtrační konvice (Obchodní řetězce) – pouze mechanický filtr, který vydrží cca na jeden měsíc, odstraní hrubé nečistoty, částečně vápenné soli a chlór. Nedávno jsemo objevila italskou filtrační konvici za necelých 200 Kč, vyzkoušely jsme ji u sestry a je také vynikající. Koupily jsme ji v Eunonics elektro. Odborníci nedoporučují silnou filtraci – reverzní osmóza (cena kolem 30tis Kč). Voda má totiž paměť a pokud se z ní odstraní přirozené látky a vypijeme ji, doplní si je z těla (např. minerály..), takže z nás pak odchází kvalitnější voda než jsme vypili a tělu pak důležité látky chybí.
  
 •   Mechanický filtr, který se montuje přímo na vodovod (podobný princip jako Brita konvice, tento filtr vydrží déle), cena do 2tis Kč
  
 •   Polodrahokamy – do skleněné nádoby (případně na dno filtrační konvice) je možné vložit různé druhy polodrahokamů, které vodu čistí a nabíjí. Zajímavý účinek má labradorit, který je individualitou mezi kameny nesmí být pohromadě s jinými (viz internet), výborný je také křišťál, nejlépe ve tvaru přírodního krystalu, skvělým čističem vody (ale i prostoru) je šungit. Šungitová pyramida dokáže odrušit i silné negativní zóny nebo odrušit elektromagnetický smog ze spotřebičů. Klasickou sestavou kamenů pro čištění vody, kterou dlouhodobě používám je: tygří oko, jadeit, ametyst, jaspis, avanturín. Koupené kameny je třeba nejdříve očistit. Techniky čištění: 1. zasypat pyramidou z mořské soli a nechat týden stát, sůl pak zakopat do země, nesplachovat do odpadu; 2. nechat namočené ve slané vodě; opláchnout pod proudem vody nejlépe v přírodním prameni. Některé kameny je možné čistit a nabíjet na slunci nebo v měsíčním světle (viz internet).
  
 •   Magnetické trychtýře pana Václava Víta http://www.vaclav-vit.cz/
  
 •   Havajská technika Hooponopono – vodu nechat min. 1 h v modré láhvi na slunci nebo pod žlutou žárovkou (ne bílé světlo-zářivka apod.). Takto nabitá voda pomáhá rozpouštět staré vzorce myšlení, karmickou zátěž, léčí. Chutná výborně. Kniha Svět bez hranic, http://www.hooponopono.cz/,
  
 •   Spinování vody Molekula vody v lidském těle má kolem sebe elektron, jehož kruhová dráha je ve 180° polokruhu směrem na jih. Ale veškeré tekutiny, které konzumujeme, byly prohnány kovovým potrubím, což způsobilo, že elektrony jejich molekul se točí k severu. (Tato opačná rotace je vlastní třeba hmyzu a kočkám.) Pijeme-li tuto na molekulární úrovni nesprávně ovlivněnou vodu (a to pijeme všichni), znamená to, že „negujeme“ svůj sedmiletý cyklus obnovy buněk, což způsobuje naše rychlé opotřebování a nemoci. Začneme-li veškeré tekutiny, které pijete, „spinovat na jih“, znamená to, že dáme svému tělesnému systému přesně to, co potřebuje, aby buněčná obnova probíhala správně. Za nějaký čas se zbavíme všech nemocí včetně nejtěžších, bude nám stačit méně jíst, méně spát, a budeme vypadat mnohem mladší. David Kaas říká, že když začal spinovat své pití, zbavil se postupně a zanedlouho svých nemocí i své těžké nadváhy, bez diety a cvičení. Začaly mu opět růst vlasy a dostaly opět barvu. Je zdravý a aktivní, a stejně tak jeho přátelé, kteří dali na jeho radu. Napsal knihu Farmer Physics a natočil několik videí (viz dole), kde sděluje podstatu metody. Pokud se ho chcete na něco zeptat, můžete mu napsat do komentářů na youtube
  

http://orgo-net.blogspot.com/2011/06/spinovani-vody-jednoducha-prevratna.html

Zpracovala: Světlana Čiberová